Muhasebe Programları

Muhasebe Programı

Muhasebe global ya da yerel olan tüm firmalar için önemli bir unsurdur. Firmanızın tüm gelir gider hesaplamasını düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte artık muhasebe hesaplamaları da daha hızlı ve daha kolay olacak yöntemlerle yapılmaktadır. Eski sistem kağıt, kalem ile hesaplamanın yanı sıra firmanızın teknoloji dönemine ayak uydurabilmesi için muhasebe programı seçenekleri geliştirilmektedir. İşletmelerin teknolojiye ayak uydurabilmesi için ise muhasebe programı kullanması artık kaçınılmaz bir durumdur.

Fakat işletmeler her muhasebe programına güvenmemekle birlikte çalışanlar da karmaşık olan programları rahatlıkla çözememe durumunda kalmaktadırlar. Bu nedenle kolay muhasebe amacı ile ürettiğimiz muhasebe programı tüm işletmeler için hem güvenilir hem de kolaylıkla öğrenilebilir ve kullanılabilir seviyededir.

Kolay Muhasebe Programı Nedir?

İşletmelerin girdi çıktı işlemlerine bakmamakla birlikte masa başı işlerimizi hızlandırarak zamanımızı kaliteli kullanmamızı, aynı zamanda iş akışının da sürekli bir şekilde kolaylıkla devam etmesini sağlamaktadır. Muhasebe programı kullanmak birçok kişinin kabusu haline gelebilecek kadar zor ve karmaşık olabilmektedir. Kolay muhasebe programı, adı üstünde yarattığı kolaylık ile işletmenin mali durumunu uzun vade için daha rahat görmemizi, mali analizler yapmamızı sağlamaktadır. Sizlere gösterdiğimiz muhasebe programını çok iyi bilgisayar kullanmayı bilmeden de en açık ve anlaşılır şekilde kullanabilirsiniz. Kolay muhasebe programındaki amaç, her kesimin rahatlıkla bu programı anlayabilmesi ve takip edilmesi gereken girdi çıktı, fatura, stok takibi ve cari hesap gibi öncelikle ön muhasebe programını zorlanmadan kullanabilmesini sağlamaktır.

Program ile Neler Yapılabilir?

İşletmeniz için gerekli olan girdi çıktı tablosunu rahatlıkla ortaya çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte randevularınızı kaydetmenin yanı sıra banka işlerini de takip ederek zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilirsiniz. Ön muhasebenin içinde bulundurduğu tüm işlevleri kolay muhasebe programı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Kolay muhasebe programı sayesinde, çalışma yaşamınızda muhasebe sizin için büyük bir zorluk olmaktan çıkmakla birlikte, rahatlıkla anlayabileceğiniz ve kolaylıkla başa çıkabileceğiniz bir unsura dönüşmektedir.

Ön Muhasebe

Ön muhasebe işletmenizin en temel muhasebe işlemlerini takip etmenize yaramaktadır. Fakat bilmeniz gereken ilk şeyin ön muhasebenin, işletmenizin tüm muhasebe ihtiyacını karşılamayacağı olmalıdır. Muhasebe programı ile yapabileceğiniz ön muhasebe, işletmenin nakit işlemlerini kayıt altına almak için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra muhasebe programı ile ön muhasebede sadece nakit işlemleri kayıt altına almakla kalmaz, aynı zamanda bu işlem hareketlerini de kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Bu konu ile alakalı olarak en başında belirttiğimiz gibi ön muhasebe tüm muhasebe ihtiyacını karşılamamakla birlikte kayıt sistemlerinin bir aşaması olarak bulunmaktadır. İşletme tarafından toplanan belgelere dayanarak kayıt sistemlerini oluşturmak ve bunları düzenleyerek takip etmek bu alanın kontrolü altına girmektedir.

Cari Hesap

Programların bir diğer işlevi de cari hesap kontrolüdür. İşletmenin birlikte çalıştığı iç hedef kitlesi içerisinde bulunan müşterileri takip etmek, cari hesap olarak adlandırılmaktadır. Ön muhasebe içerisinde yer alan cari hesap ile alıcılar ve satıcılar takip edilmektedir. Kısacası işletmenin borç ve alacakları izlenmekte ve takip edilmektedir.

Fatura Kesme Programı

Her ürün ya da hizmet alışı ve satışı sonrasında işletmeler fatura kesmekle yükümlüdürler. Kesilen fatura ile işletmenin girdi çıktı hesabı yapılmaktadır. Bu nedenle fatura kesme programı, muhasebe programı içerisinde işletmenin gelir gider tablosunun doğru ve güvenilir bir şekilde yapılabilmesi açısından önemli bir yer tutmaktadır. Fatura kesme programı sayesinde, daha kolay ve hızlı bir şekilde kesilen fatura, belge takibi de kolaylıkla yapılmaktadır.

Stok Takip Programı

Bir işletmenin geliri satılan ürün ile sağlanıyorsa eğer stok takibi yapmanın gerekliliği kaçınılmazdır. Bu nedenle muhasebe programı içerisinde stok programı da bulunması, işletmenizin stok takibini kolaylıkla yaparak azalan ya da biten ürünlerinizi belirlemenizde size yardımcı olmaktadır. Stok takibinde size kolaylık sağlayacak ipuçları ise alış faturası ile stoklardaki artış, satış faturası ile de stoklardaki azalış doğru orantılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir