SSS

Eta Versiyon ETA:SQL - ETA:V8-SQL GENEL

Sene içinde makine değişikliği, sistem değişikliği yapıldığı durumlarda SIRKET tablosunda yeni SIRDBSERVER ve SIRDBLOCATION field’ları kontroll edilip varsa değişiklikler düzeltilmelidir. 

Etasqlsys’ den yazıcı tanımları bölümüne girilir. Burada hangi yazıcılar işleme katılacaksa o yazıcılara özel kod verilir. Daha sonra ilgili kullanıcı kartına girilir. Burada yazıcı özel kodu bölümüne tanımlanan özel kod yazılır. Kullanıcı herhangi bir döküm alırken seç yazdır ile yazdırmak istediğinde karşısına sadece bu kullanıcı için tanımlanan yazıcılar gelir.

İşlem yapılan bilgisayarın diskinde bir klasör açılır. Programın yüklü olduğu klasörde bulunan Etautlpath.exe dosyası çalıştırılır. PRNTXRPATH başlığındaki bölüme açılan klasörün yolu tanımlanır. NOT: Çok kullanıcılı sistemde çalışan bilgisayarların her birinin diskinde, ilgili klasör açılmalıdır.

Şirket Bilgileri modülünde, Parametreler, Kullanıcı Parametreleri, Şirket Kullanıcı Parametreleri bölümündeki Görüntü Birim Satır Sayısı arttırılır. 

Bu problemin karşılaşıldığı bilgisayarda öncelikle cmd.exe yönetici olarak çalıştırılır. Karşımıza gelen ms-dos ekranında sırasıyla aşağıdaki komut satırları çalıştırılır.

REGSVR32 /U C:\ETAV8SQL\OLEXLSF.DLL

REGSVR32 C:\ETAV8SQL\OLEXLSF.DLL

Şirket bilgileri, Sabit Tanımlar, Parametreler, Genel Parametreler, Şirket Genel Parametrelerinde Diğer Parametreler sayfasında, modüllere girişte kur kontrolü işaretlenir.

Açılmış olan ekranlar arasında geçiş yapmak için Ctrl+F6 tuşu kullanılır.

İlgili bilgisayarda birçok yazıcı tanımlanmışsa, program görüntüleme yaptıktan sonra yazıcı simgesine tıkladığımızda, tüm yazıcı tanımlarını aynı ekrana taşımaya çalıştığı için bekleme olur. Eğer kullanılmayan yazıcılar varsa sürenin kısalması için silinebilir.

Şirket Bilgileri modülünden Servis İşlemleri, Sabit Tanımlar, Parametreler, Genel Parametreler, Şirket Genel Parametreleri bölümünden Miktar kısmında Hane Sayısı:3 En Az Kesir Kısmını 0 yaptığımızda miktar küsuratı ekranda görünmeyecektir. Fakat küsuratlı işlemlerde noktadan sonra küsurat girdiğimizde ekranda görünecektir.

Görüntüleme ekranında sağ clik yapıp, uzaklaştırma veya yakınlaştırma yapılarak ekran büyüklük ayarı yapılır.

İmleç 1. Değerin üzerindeyken Ctrl ile birlikte + tuşuna basılır. 1. Değerdeki bilgiler 2. Değer alanına kopyalanmış olur.

Etasql kısayolunda, sağ tuş özellikler yapılır. Burada uyumluluk sekmesine girilir. Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu işareti kaldırılır.

Kısayol tanıtılacak modüle girilir. Yardım / Modüle Ait Kısayol Tanımları bölümüne girilir. Hızlı ulaşılmak istenen başlıklar çift tıklanarak seçilir. F2-Kaydet butonu ile işlem kayıt edilir. Kısayol kullanmak için herhangi bir modülde iken Ctrl+F10 tuşlarına basılır. Açılan pencereden tanımlanan kısayol seçilir.

Versiyon yenileme işlemi yapılır. Şirket Bilgileri modülünde Kart Tanımları / İşyeri / Şube Kart Tanımları / Eski Kart bölümünden ilgili işyeri şube kartına girilir. (Genellikle MERKEZ kartı) Muhtelif Bilgiler sayfasında bulunan MERSİS NO tanımlanır. Bu tanımlamadan sonra bordro icmali, ücret pusulası gibi dökümlerde mersis nosunun çıkması sağlanmış olur. Diğer matbu dökümlerde dizayna ilave edilmesi gereklidir. E-Fatura için ise E-Fatura modülünde / Servis / Sabit Tanımlar İşletme Bilgileri bölümünde Mersis No tanımlanır.

© Copyright 2017-2019 All Rights Reserved. Register No : 496-72228 DigiWorksTeam.com Seo 6in1 Muhasebe Programı, Muhasebe Programları , Muhasebe Program

Watch Dragon ball super